Twilight Saga from A do Z (část 1. - A-O)

7. června 2010 v 18:45 | Simulka |  Others
A jako Alice, veselá sestra Cullen s vlasy trčících do všech stran, upírka se speciální schopností vidění budoucnosti. Může říct, kdy budeš muset vynechat hodinu biologie (hrací dny - braní krve); dá vám vědět, že váš přítel je na cestě do Itálie, kde hledá smrt (Edward Cullen v New Moon). Jediná vada tohoto modního experta je, že nevidí budoucnost v blízkosti vlka - což vysvětluje, že viděla Bellu skákat z útesu, ale zcela minula část, kdy ji Jacob tahá z vody. Alicin přítel je Jasper Hale, jižní blonďák, který se stále snaží odolávat lidské krvi a být upírem vegetariánem.

B jako Bella Swan, střed příběhu "Twilight". Mnoho lidí ve škole se snaží být jejím přítelem, ale ona má raději nadpřirozené spolužáky, kteří nejsou cool. Bella je magnet na nebezpečí, nešikovná a neohrabaná Bella je neustále ve smrtelném nebezpečí. Naštěstí její přítel Edward Cullen a její nejlepší (teplý - 108,9 stupňů) přítel Jacob Black mají nadpřirozené schopnosti, které jim pomáhají udržet ji naživu - Edward je upír a Jacob vlkodlak, který mění podobu. Její jedinou touhou je, aby se stala upírkou a strávila věčnost s Edwardem - ale on nechce zničit její duši. Milostný trojúhelník, který se vyvíjí mezi Edwardem, Bellou a Jacobem přináší úzkostné velké drama a mdloby navozující romanci.C je pro Covan, skupina tří nebo více upírů, kteří žijí společně. Rodina Cullen je společenství upírů, kteří žijí mezi lidmi a neubližují jim - pijí krev zvířat. Další takoví žijí na Aljašce - Denali, jsou to jejich "příbuzní" (také to jsou vegetariáni). Největší a nejsilnější společenství upírů na světě jsou Volturiovi, kteří se bezohledně domáhají dodržování zákonů v světě upírů. Vede je Aro, který je považován za krále a existuje více než tři tisíce let.

D jako death (smrt), protože nemůžete mít historii o upírech, aniž by se tam neudálo hodně smrti. V "Twilight", protože James a jeho konvent kočovníků zabil několik lidí, než se dal na lov Belly, byl nakonec zabit Culleny. V "New Moon", Edward má mylnou informaci, že Bella spáchala sebevraždu, tak jde k Volturiovým, aby ho zabili. Vlci nás zbavili Laurenta, jeden z upíří trojice od Jamese, zatímco on chce, aby se Bella stala jedním jeho dalším "jídlem". V "Eclipse" existuje mnoho vražd nevinných lidí, které vyvraždila Victoria se svou armádou novorozených v Seattlu.

E jako Edward Cullen, krásný sedmnáctiletý upír se sametovým hlasem, který je bezpodmínečně a neodvolatelně zamilovaný do Belly Swan. Jedná se o druh, který činí normální lidské mladíky a muže v nedostatečné. Narodil se jako Edward Anthony Masen v roce 1901 a na upíra byl přeměněn v roce 1918. Za více než století je Bella jediná osoba, které nemůže číst myšlenky. Časem překonává touhu pít její krev. Jeho láska je tak pohlcující, že dělá největší oběť, opouští ji v "New Moon", aby mohla žít normální život jako člověk. V "Eclipse" je vztah dramatický i nadále, ale Bella se nakonec stává jeho snoubenkou.

F jako Forks, Washington, malé město, věčně zamračené a stále pod příkrovem deště, město, kde se celá "Twilight saga" odehrává. Bella opouští svou matku, opouští horký, suchý Phoenix a stěhuje se ke svému otci, Charlie Swan, velitel policie ve Forks. Střední škola Forks je místo, kde se Bella poprvé setkává s Edwardem, je zde i osudná biologie, kde Edward bojuje proti tomu, aby ji něco neudělal. Zde jí také zachrání před řítící se dodávkou na parkovišti před školou. Twilight fenomén umístil toto malé město na mapu a cestovní ruch vzrostl mílovými kroky, město má dokonce i svůj dokumentární film - "Twilight in Forks".

G jako gifs (dary),Zatímco všichni upíři mají neuvěřitelnou rychlost a sílu, ostré smysly a nesmrtelnost, někteří upíři mají i zvláštní dar, se kterým se povznesou nad ostatní. Mezi Cullenovými - Edward umí číst myšlenky, Alice vidí do budoucnosti a Jasper dokáže ovlivnit a vycítit emoce druhých. James měl zvláštní schopnost stopaře, zatímco Victoria je vybavena zvláštní schopností vždy uniknout. Mezi Volturiovými je taky několik "nadaných", Aro může vidět celou mysl osoby, které se právě dotýká, Alec může ochromit smysly, a Jane je schopná pomocí iluze vytvořit neuvěřitelnou bolest.

H jako human (člověk), normální lidé ze světa Twilight, kteří netuší, že jsou obklopeni nadpřirozenými bytostmi. Belliny rodiče, lidé v městečku Forks, zaměstnanci školy a malý okruh Belliných přátel (Mike, Jessica, Eric, Angela). Lidé, kteří žijí bezstarostný život, nemají tušení o nebezpečí, které číhá na každém roku.

I jako imprint (otisk), nedobrovolná reakce vlkodlaka, kdy si doslova najde svoji spřízněnou duši, se kterou jsou trvale vázány. Může se otisknout na jakoukoli osobu a na věku nezáleží. U Sama je to Emily, Quil s Claire, Jacob s …no, uvidíte.

J jako Jacob Black, mladý Quiletský kluk, který je Bellin nejlepší přítel a také je do ní šíleně zamilovaný. Jacob byl velmi aktivní v "New Moon", kde Belle pomáhal od Victorie. Jacob Belle povídá o "studených", a je jediným světlem v její temnotě krátce poté, co Edward Cullen odjíždí pryč. V "Eclipse" je rozzuřený, protože Bella se rozhodla, že se stane upírem.

K je pro Kiss!, protože v "Twilight saze" jich je hodně. Bella je nejšťasnější holka na světě, opravdu. Má mnoho příležitostí, aby se líbala s Edwardem (jen je třeba dávat pozor na ostré zuby), také se chystala políbit Jakoba v "New Moon" a v "Eclipse" se Jacob a Bella určitě políbí.

L jako La Push, baby, La Push. Jedná se o malebný domov kmene Quiletů, asi 14 km západně od Forks. Jacob zde žije se svým otcem, Billy, a on a jeho přátelé často chodí na pláž, nebo skákat z útesu. Lidé z Forks sem rádi chodí surfovat. Je to tu dobré, i když - Cullenovi nesmějí překročit hranici.

M jako meadow (louka), tajné a magické místo, kam chodí Bella a Edward, toto místo je v "Twilight" důležité. Edward bere Bellu na louku v "Twiligh" - je to první místo, kde jí ukáže svou sílu a rychlost. V "New Moon", první scéna je, že Bella na louce vidí svou "babičku". Poté co Edward Bellu opustil, jde Bella na louku znovu, ale objeví se zde Laurent, který se jí chystá zabít. V "Eclipse" se Bella a Edward vracejí znovu na své magické místo. *povzdech*

N jako neophytes (novorození), armáda novorozených upírů, kterou vytvořila Victoria v oblasti Seattlu v "Eclipse". Po té co v "Twilight" Cullenovi zabili jejího druha Jamese, Victoria se snaží zabít Bellu a hledá pomstu. Victoria se rozhodla, že vytvoří armádu novorozených, podle ní je to nejvíce efektivní způsob, jak zničit Cullenovi, Victoria však netuší, že Cullenovi a vlci mají impozantní a nevídané partnerství.

O jako OME (Oh My Edward), prohlášení, které používá mnoho fanynek, aby vyjádřily, tak očividnou, nefalšovanou a věčnou lásku našemu oblíbenému upírovi - Edward Cullen.


Zdroj:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama